Právě si prohlížíte PŘEKONEJ SÁM SEBE 😊

PŘEKONEJ SÁM SEBE 😊

Vyhlašujeme pohybovou výzvu pro všechny, co chtějí udělat něco pro své zdravé tělo.

K létu samozřejmě patří koupání, turistické výlety, vycházky, kolo, koloběžka… Prázdniny ale zanedlouho skončí, tak se zkusme otestovat, jak na tom jsme. Zdali jsme více lenošili, nebo naopak je naše tělo ve výborné kondici. 😉

Následující cviky na zlepšení obratnosti, pružnosti a ohebnosti naší tělesné schránky jsme trochu trénovali již v uplynulém školním roce. Cvičit se dá kdekoli a kdykoli. Potřebujeme: švihadlo (prádelní šňůra…), tyčku (násada na koště, prostě něco, co můžeme přelézat), tenisák (jakýkoli malý míček, tvrdá papírová koule…) a chuť se hýbat.

„Skákání přes švihadlo“ – časový limit 2 minuty. Snažíme se skákat snožmo (obě nohy najednou), kotníky pěkně pérují, nedopadáme tvrdě na celá chodidla.

„Přelézání tyčky“ – časový limit 1 minuta. Tyčku držíme oběma rukama po celou dobu cvičení stejně (nadhmatem, v základním postoji vidíme hřbety rukou), nepřehmatáváme, nepouštíme.

Stoj – tyčka před tělem – přelézt jednou nohou, druhou nohou – zapažit – vzpřímený stoj – přelézat zpět, ruce do vzpažení. (Při přelézání není tělo ve vzpřímené poloze.) Toto celé = 1bod.

„Míček pod nohou“ – časový limit 30 s. Počítá se každá noha.

Míček v pravé ruce – prohodit pod pravou zvednutou nohou směrem na střed obličeje, chytit (oběma nebo jednou rukou), levá ruka – prohodit pod levou nohou směrem na střed obličeje. Ruce se pravidelně střídají, vždy házíme dovnitř na střed těla. Pracuje i zápěstí, aby nám míček neuletěl někam k sousedům. 😉

„Nohy za hlavu“ – časový limit 30 s.

Stoj – leh na záda, připažit – zvednout nohy za hlavu, špičkami se dotknout země – nohy zpět – vztyk do stoje (výskok).

! Hlavně se při prvním neúspěchu nevzdávejte! Zkoušejte, žádné limity (časy) nehlídejte, přeskočte švihadlo třeba jen 10 krát, cviky proveďte např. 5 krát, prostě si jen zacvičte, zatrénujte a uvidíte, jak vše nakonec zvládnete. Své výkony si můžete zapisovat, ať vidíte, jak se zlepšujete, jak jste dobří. Zapojte i své sourozence, rodiče, babičky, dědy… V září se zkusíme otestovat ve škole.

Držíme vám palce!
P.S. Fota i videa jsou jako vždy vítána. 😊