Právě si prohlížíte Masopustní hra pro malé i velké

Masopustní hra pro malé i velké

Začínáme v pátek 12.2., končíme nedělí 21.2.2021 ve 24:00. 😉

Právě probíhá masopustní období, které je známé průvody v maskách, hodováním a veselením se. To vše totiž probíhalo až do popeleční středy, kdy začal půst. Ten byl až do Velikonoc.

Pojďte si s námi připomenout tuhle veselou tradici nejenom na stránkách školy, ale i procházkou.

Na cyklostezku jsme opět rozmístili hru. Tentokrát je nejen zraková, ale také hmatová. Poznejte, co je v pytlíčku (pouze přes látku), doplňte do políček tajenky s obrázky (stejné jako jsou na pytlíčku) a budete vědět kus pranostiky. Pak už pro vás nebude problém vyluštit druhou tajenku.

Bude-li v úterý …………………………neb v středu (Popeleční) ………………………………..tehdy celý půst větrný bude.

Doplněnou pranostiku se jménem (datem, časem, počtem účastníků hry a dalšími podrobnostmi jaké vás napadnou J) nám hoďte do schránky. Až se vrátíte do školy, odměna vás nemine.

Mějte se hezky a budeme se těšit na odpovědi.

Vaše vychovatelky J

P.S. Než vyrazíte do terénu, nezapomeňte si vytisknout křížovky a otázky.

A jak to bylo dříve? Malá ukázka z knihy – TRADIČNÍ ČESKÝ ROK s ilustracemi Josefa Lady.