Právě si prohlížíte Vánoční zdobení v ZOO a pohádková přehrada

Vánoční zdobení v ZOO a pohádková přehrada

Pátek 10. prosince 2021 byl jako namalovaný od pana Lady a 33 dětí z naší školy si ten krásný den mohlo užít ještě zajímavěji, protože byl naplánovaný výlet do Dvora Králové nad Labem do ZOO za zvířátky a zdobením stromečků přímo v zahradě.

Nastrojené do zimního oblečení, jen s lehkým batůžkem a našimi ozdobami nás autobus vysadil na parkovišti u zahrady a už jsme si to štrádovali ke hlavnímu vstupu. Tam se nás ujala paní průvodkyně, která nám řekla náš dopolední program, a pak už jsme mohli vyrazit za zvířátky. Jako první jsme navštívili ptačí svět a pavilón plazů, to bylo ještě bez odborného výkladu paní průvodkyně. V deset hodin jsme se rozdělili do dvou skupin, z nichž každou doprovázel průvodce, a o perličky ze života levhartů, hyen, hrošíků, opiček, želv a žiraf nebyla nouze. Cestou jsme se také rozhlíželi, kde ozdobíme připravené stromečky naším jablečným řetězem, papírovými andílky a zvířecími oříšky. Až tam třeba o vánočním volnu pojedete, tak se porozhlédněte a snad tam ty naše ozdoby objevíte.

Procházka v čerstvém sněhu, se zdobením stromečků a v zoologické, kterou jsme měli téměř jen pro sebe, byla prostě parádní. To už se ale tu a tam děti ozývaly: „Kdy bude oběd a kolik je hodin?“ Blížila se dvanáctá hodina a už nás čekali v restauraci U lemura. Výborná nudlová polévka a kuřecí řízek s bramborovou kaší a oblohou nás nasytily a na závěr bylo ještě lemuří představení. Rozloučili jsme se a opět nastoupili do vyhřátého autobusu a pokračovali zasněženou cestou k přehradě Les Království, která byla v zimní sněhové výzdobě stále jako z pohádky. Krátká procházka pod věžemi a nad hladinou zamrzlého Labe a pak už nás pan řidič ,,nalodil“ do svého silničního plavidla a vezl přímou cestou do Chotěvic.