V pondělí ráno se děti vydaly na stopovanou, během které plnily nejrůznější pohybové úkoly, luštily hádanky a řešily úkoly, u nichž musely zapojit svou šikovnost i důvtip. Celá trasa se nesla ve veselém duchu a na jejím závěru navštívili žáci v rámci celoročního programu o vodě soutok Pilníkovského potoka a řeky Labe.
Odpoledne následovala slavnostní besídka, při které děti předvedly rodičům a dalším návštěvníkům, co se během roku naučily. Program byl plný písniček, básniček, tanečních vystoupení i veselých divadelních scének.
Po skončení besídky se rodiče společně s dětmi přesunuli ke škole, kde bylo připraveno občerstvení. Zájemci si mohli opéct buřty nebo si na speciálně připravených prutech upéct hada z kynutého těsta. Pro ty, kteří opékání nevyhledávali, byly připraveny domácí buchty, čerstvá zelenina i ovoce, které příjemně osvěžily v teplém odpoledni.
Celé pondělí se neslo v příjemné atmosféře, společných zážitků a setkání dětí, rodičů i zaměstnanců školy.
