Právě si prohlížíte Školní tábor – úterní výlet do Hradce Králové

Školní tábor – úterní výlet do Hradce Králové

V úterý se žáci společně se svými učiteli vydali vlakem na výlet do Hradce Králové. Čekal je den plný zajímavých zastávek, během kterého si rozšířili své znalosti a poznali významná místa tohoto města.

První zastávkou byl soutok řek Orlice a Labe, který žáci navštívili v rámci celoročního programu zaměřeného na vodu. Protože o den dříve navštívili soutok Pilníkovského potoka s Labem, mohli porovnat, jak se tok Labe postupně mění a nabývá na síle díky přítokům, které do něj cestou ústí. 

Následovala návštěva malé historické vodní elektrárny Hučák, jejíž expozice žákům poutavou formou představila alternativní zdroje na výrobu energie. Seznámili se s možnostmi výroby elektřiny z vody, větru, slunečního záření, biomasy i geotermální energie. 

Další navštívenou zajímavostí byl Sbor kněze Ambrože, kostel Církve československé husitské, který v roce 1925 navrhl významný architekt Josef Gočár. Kostel zaujal nejen svou jedinečnou architekturou, ale také unikátní zvonohrou. 

Výlet do Hradce Králové se vydařil. Žáci si pochvalovali cestu vlakem i bohatý program a do školy odjížděli obohaceni o nové poznatky a spoustu společných zážitků. 

Napsat komentář