Právě si prohlížíte Dušičkové čtení 2023

Dušičkové čtení 2023

tak se jmenuje akce, kterou s našimi žáky každoročně pořádáme, abychom uctili památku zesnulých. Letos se nám to hodilo na 2. a 3. listopadu.

Památka zesnulých, svátek lidově nazývaný Dušičky, připadá na 2. listopad a je významným křesťanským svátkem. Je věnovaný vzpomínce na blízké, kteří již nejsou mezi námi. Tento svátek souvisí s oslavou svátku Všech svatých, jež se v křesťanském světě slaví o den dříve a se svátkem Dušiček tvoří jeden celek. Spojují tak svět živých a mrtvých.

Jelikož upřednostňujeme čtení na různá témata spojená s touto tradicí, využili jsme k tomuto účelu také dobrou spolupráci s paní Vendulou Holzbachovou, jako provozovatelkou knihovny v Chotěvicích. Paní knihovnice připravila pro děti zajímavou čtenářskou aktivitu, která byla zaměřena především na čtení s porozuměním a využití nabytých vědomostí.

Nemohlo samozřejmě při této příležitosti chybět vyřezávání a zdobení dýní, čehož se zúčastnili i rodinní příslušníci žáků.

Druhý den poté patří již také tradičně zdravotnímu vzdělávání, které nám odborně zajišťuje Střední zdravotní škola Trutnov, jejíž studentky a studenti jsou na takovéto aktivity skvěle připravení.

Na tuto aktivitu posléze navázala paní zubní lékařka Stránská, aby dětí ze druhé třídy odborně zasvětila do správného čištění zubního chrupu.