V pátek 26. 6. 2026 si děti převzaly svá vysvědčení. Za své celoroční úsilí a krásné školní výkony byly odměněny sladkou zmrzlinou. Z povzdálí je přitom tiše sledovali naši školní skřítci, kteří se spolu s nimi už těší na prázdniny. A jak to vlastně všechno začalo?
- června bylo ve škole pořádné haló! Objevil se totiž dopis, ve kterém stálo, že žádné vysvědčení nebude. Psalo se v něm, že nás celý rok sleduje skřítek Pětkař, který všechno vidí i slyší.
Děti ale spojily síly, úspěšně zvládly únikovou hru a vysvědčení zachránily. A co ten záhadný skřítek? Děti ho nakonec objevily při spaní ve škole. Vlastně hned dva skřítky – Pětkaře a jeho kamarádku z Anglie Fkařku.
Teď už se společně s Křížkem a Kapsičkou chystají na prázdniny. Tak šup do batohu a jedemeee!!!
